1. Způsob kotvení.
Základní systémové řešení předpokládá kotvení nosných kotevních prvků monolitickým zabetonováním do základových konstrukcí. Všechny kotevní prvky (kotevní desky a těsnící prahy) jsou navrženy tak, že jejich horní hrana má být uložena vrovině sterénem a je pochůzí či pojízdná. Systémově řešené kotvení je realizováno kotevními pracnami, které jsou navařeny na těsnících prazích, a kotevními šrouby (závitové tyče), které jsou pevně spojeny skotevní deskou.
2. Rozměry kotevních prvků.
Standardní kotevní desky je znerez plechu tl. 15 mm rozměru 170 x 260 mm. Kotevní šrouby jsou dlouhé 450 mm. Celková minimální hloubka betonového základu je 600 mm. Tuto hloubku však musí navrhnout a posoudit projektant.
Průběžný těsnící práh je vyroben ze svařence tvaru T (120 x 60 mm) a jeho příruba (horní vodorovná část) je potažena hladkým nerezovým plechem tl. 3 mm. Vpřípadě, že je vyžadována protiskluzná varianta, je na přírubu zhorní (pochůzí) strany přivařen nerezový plech svlisy. Na svislé stojině těsnícího prahu jsou navařeny kotevní pracny délky 150 mm.
3. Tolerance uložení kotevní desky
Kotevní desku je nutné umístit výškově i směrově do roviny protipovodňové stěny, aby byly dodrženy projektantem navržené jednotné délky hradidlových profilů.
3a. Ve směru ochranné stěny je tolerance umístění +/- 2.5 mm
3b Ve směru kolmém na stěnu je tolerance umístění +/- 2.5 mm
3c Pootočení desky vrovině uložení max. 1%
3d Překlopení desky zroviny uložení (naklonění) max. 0.5% (při slupicích nad 2,0 m max 0.3%)
4. Tolerance uložení těsnících prahů
Těsnící prahy jsou standardně dodávány navařené na kotevní desku, tzn. za běžných podmínek by se neměly osazovat samostatně. Ke spojení dvou kusů prahů slouží šroubové spojení na koncích prahů. Po spojení jednotlivých kusů doporučujeme spáru vnerezovém plechu svařit. Pokus zůstane spára přiznaná, je třeba ji vyplnit tmelem.
5. Po osazení kotevních prvků je nutné zaplnit díry pro šrouby slupic tukem a poté osadit záslepkami (součást kotevních desek)